Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

1 Faz Giriş 1 Faz Çıkış

3 Faz Giriş 1 Faz Çıkış

3 Faz Giriş 3 Faz Çıkış
 
 

UPS NEDİR ?

Ana mantık olarak görevi bağlı bulunduğu yükü elektrik enerjisi varken şebeke enerjisinde oluşabilecek dalgalanmalar,harmonikler,pik akımlardan korumaya çalişmak aynı zamanda ani enerji kesintilerinde besledigi yüke elektrik kesintisini hissettirmeden kendi ürettigi gerilimle enerji sağlamak olarak tanımlayabiliriz.

Bürolarınızda veya evinizde kullanmakta olduğunuz bir çok cihazınız temiz ve kesintisiz bir şebeke eksikliği sebebi ile muhakkak bir ön korumaya ihtiyaç duyarlar. aksi takdirde cihazlarınız onarılamaz donanım ve yazılım hasarlarına maruz kalabilirler.

İşte kesintisiz güç kaynakları cihazlarınızı bu tür sorunlara karşı korumak için üretilirler.makinelerinizin koruma altına alınmasının en doğru ölçümü cihazlarınızın ve iletişim sistemlerinizin enerji kesilmesi yada kirliliğin neticesinde ne kadar zaman devre dışı kalabileceği ve bunun doğuracağı zararlar araştırılarak yapılabilir, yapılan büyük endüstriyel araştırmalar tipik bilgisayar ve iletişim sistemlerinin her ay 120' den fazla enerji (güç) sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu göstermektedir.

İngilizce "Uninterruptible Power Supply" kelimesinin kısaltılmış başharflerini içeren türkçe anlamı kgk (kesintisiz güç kaynağı) yüksek teknoloji ürünü gelişmiş bir elektriksel dengesizliklerden korunma aracıdır, Ups anlamından da çıkarılabileceği gibi elektrik gücünü elektrikle çalışan bir aygıta elektrik kesintisinin yaşandığı durumlarda içerisinde bulunan kuru akü grubu vasıtası ile non stop enerji vermeye devam eden sistemlerdir.

Bu noktada non-stop enerji akışının devam etmesi bir güç kaynağı (ups) sistemi için çok büyük önem arz etmektedir, aksi durumda elektrik kesintisinde bağlı olduğu elektronik cihaza kesintisiz enerji sağlayamayan bir güçkaynağı sistemi asıl işlevini yerine getirmemiş sayılır. kendi içerisinde çalışma prensibi olarak farklı isimlerde anılmaktadir.

ONLINE UPS'iN AVANTAJLARI

Bugün ülkemizde meydana gelen elektrik kesintilerinin oluşturduğu sorunları çözmek için  online ups kullanımı yaygınlaşmıştır.
Online ups ler şebeke gerilimindeki frekans değişimlerini ve voltaj değerlerini regülatör kontrol sistemleriyle standart seviyeye (220 volt) getirerek pc , medikal cihazlar, iş makineleri, yazar kasalar vb hassas cihazların zarar görmesini engeller.
Bilgilerinizin ve verilerinizin kesintilerden dolayı yok olmasını  online ups ler sayesinde engelleyebilirsiniz. Böylelikle zaman ve veri  kaybını engelleyerek  işlerinize kesintisiz enerji sistemi  sayesinde devam etmiş olursunuz.

     
 
 
Pikare 2011
 
  anasayfa | kurumsal | ürünler | kampanyalar | referanslarımız | iletişim